Izvor: RTS, 23.Avg.2014, 09:34 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Požar u Bulevaru kralja Aleksandra
U tržnom centru "Depo" u Bulevaru kralja Aleksandra izbio je požar, koji je posle dva sata gašenja lokalizovan. Povređenih nema, a uzrok požara najverovatnije dotrajale električne instalacije.
U požaru koji je izbio nešto pre osam sati, potpuno je izgoreo krov i unutrašnjost tržnog centra. Požar nije sasvim ugašen, ali nema opasnosti od njegovog daljeg širenja, rečeno je u beogradskoj vatrogasnoj komandi.
Prema prvim informacijama, povređenih osoba nema, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << javlja reporter RTS-a sa lica mesta.
Pretpostavlja se da se unutra niko nije nalazio jer je radno vreme "Depoa" od devet časova ujutru.
Na gašenju požara radi 35 vatrogasaca, sa deset vatrogasnih vozila, a pristižu i nove ekipe.
Dotrajale električne instalacije, koje nisu menjane više od deset godina, najverovatnije su uzrok požara.
Gust i jak dim širi se celim Beogradom. Vidljivost je slaba, a vetar nosi dim prema Dunavu.
Saobraćaj je obustavljen, tramvaji ne saobrađaju od Ruzveltove ulice, a ni putnička vozila ne mogu da saobraćaju od Đeram pijace do Vukovog spomenika.
Izgoreo "Depo", velika šteta
Izvor: B92, 23.Avg.2014
Veliki požar u tržnom centru "Depo" u Bulevaru kralja Aleksandra koji je izbio oko 8h, lokalizovan je. U požaru nema povređenih, ali je pričinjena velika šteta...Požar je zahvatio skoro celu zgradu, a krov se urušio. Prema informacijama Sektora za vanredne situacije povređenih i nastradalih...




