Povratak života u Krupu na Uni

Izvor: Nezavisne Novine, 13.Feb.2015, 10:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Povratak života u Krupu na Uni

KRUPA NA UNI - U opštini Krupa na Uni ukinuto je stanje elementarne nepogode, a narednih dana biće utvrđena šteta koju je pričinilo snježno nevrijeme na području ove izrazito nerazvijene lokalne zajednice.

Načelnik opštine Gojko Kličković rekao je da stanje elementarne nepogode zvanično nije na snazi od jutros, kada je počela i nastava u područnom odjeljenju Osnovne škole "Branko Ćopić" u Hašanima.

Kličković je jutros rekao i da će narednih dana komisija >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << utvrditi štetu od snježnog nevremena, a, nakon popisa štete, biće sačinjen i program mjera sanacije.

Prema njegovim riječima, snježno nevrijeme štetu je pričinilo, prije svega, proizvođačima mlijeka, koji pet dana nisu mogli da predaju mlijeko u mljekare, a višednevni nestanak električne enrgije prouzrokovao je i kvarove na aparatima u Domu zdravlja.

U Krupi na Uni stanje elementrane nepogode, zbog problema koje su snježne padavine izazvale u saobraćaju, snabdijevanju električnom energijom i vodom proglašeno je u subotu, 7. februara.

Nastava u centralnoj školi i tri područna odjeljenja u Malom Duboviku, Osretku i Buševiću počela je juče, nakon što je, zbog snježnih padavina, prekinuta u petak, 6. februara.

U ovoj izrazito nerazvijenoj opštini stanovništvo se bavi isključivo poljoprivredom.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.