Izvor: Blic, 24.Apr.2000, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Povratak dobre konfekcije

Povratak dobre konfekcije

U prva tri dana sedme beogradske 'Nedelje mode' ('ComTrade Fashion Week', CFW, 21-27. april) organizator MS 'Klik' predstavio je brojnoj publici čak 19 kolekcija. Muškoj publici je bilo namenjeno nešto malo eksperimentalne trikotaže na grupnoj reviji mladih kreatora nazvanoj 'Nove tendencije'; teen kolekcija G2 Danila Žižića za 'Gamu' i dve kvalitetne i moderne linije muških odela. Letnja, Vere Kotarac, za nišku kuću 'Taboo' i zimska, Dragice >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Vučković za 'Kluz'.

'Tabu' je pre tri godine povukao svog kreatora iz 'Kluza', gde se V. Kotarac 12 godina bavila isključivo muškim odelima i za njih dobila sva najveća priznanja koja se na ovim prostorima mogu osvojiti. 'Tabu' još nije postigao onaj kvalitet konstrukcije i izrade koji ide uz potpis velikog konfekcionara, kakav je 'Kluz', ali je na najboljem putu da to učini i sigurno iza toga stoji ogromno zalaganje poznate dizajnerke. Zanatski, 'Tabu' svaki put prikaže sve bolji rad, a to je u izradi muških odela najvažnije. Za tekuću sezonu Vera Kotarac je napravila ležernu lanenu kolekciju sa sakoima proširenih ramena i komotnim, udobnim pantalonama (1). Akcenat je na džepovima i svedenim linijama revera, boje su svetle i prirodne, a odela, bluzoni i jakne takvi da pristaju muškarcima svih godina.

Najlepša stvar u vezi kolekcije Dragice Vučković za jesen/zimu 2000/2001. jeste da će se naći u prodaji. Već tri godine D. Vučković potpisuje 'Kluzovu' mušku garderobu i skuplja sajamske nagrade. Pošto se doskora bavila samo ženskom modom, fascinira koliko je brzo osvojila mušku, koja sada nosi i njen prepoznatljiv autorski pečat i 'Kluzov' potpis kvaliteta. Već godinama, međutim, ta moda se prikazuje samo na revijama i nikada ne izađe na ulice. Saznali smo da je 'Kluz' ovoga puta kupio veliku količinu modernih i kvalitetnih materijala od kojih su napravljene dve linije, muška i ženska, obe premijerno prikazane u februaru na Sajmu mode i obe zasluženo nagrađene. Muškarcima je namenila polusportska odela, kapute i jakne u crnoj, sivoj, braon i bež boji (2, 3). Njenim savršeno konstruisanim i sašivenim odelima nema se šta ni dodati ni oduzeti. To je odeća večitih i elegantnih linija na kojoj su pomodni akcenti provučeni diskretno i nenametljivo, umešnom upotrebom dezena, kroja i boje.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.