Poverenik konačno dobio prostorije

Izvor: B92, 05.Avg.2013, 15:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Poverenik konačno dobio prostorije

Beograd -- Vlada Srbije je dodelila adekvatne prostorije za rad službi poverenika za informacije od javnog značaja, rekao je poverenik Rodoljub Šabić.

On je agenciji Beta kazao da je služba poverenika poslednjih osam godina, tokom kojih su se promenile četiri vlade, radila u premalim prostorijama i da zato nije mogla da odgovori na "poplavu" žalbi građana, čiji je broj premašio 20.000.

"Jedan od hroničnih problema je bio nedostatak prostora, zbog čega poverenik godinama >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << radi s neuporedivo manjim brojem zaposlenih od onog koji je predviđen", kazao je Šabić.

Komisija Vlade Srbije za službene zgrade i poslovni prostor dodelila je službi poverenika prostorije na četvrtom i petom spratu takozvane "Kamene zgrade", u Bulevaru kralja Aleksandra 15, gde su službe Pošte Srbije, Narodne banke i Ministarstva finansija i privrede.

Poverenik je kazao da je "veoma zadovoljan" zato što je Vlada rešila taj problem koji je, prema njegovim rečima, "bezrazložno odugovlačen".

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Vlada dodelila prostorije Povereniku za informacije

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 05.Avg.2013

Vlada Srbije je dodelila adekvatne prostorije za rad službi Poverenika za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti, rekao je danas poverenik Rodoljub Šabić.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.