Poverenica: Gašić uvredio sve žene

Izvor: B92, 07.Dec.2015, 11:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Poverenica: Gašić uvredio sve žene

Poverenica za zaštitu ravnopravnosti Brankica Janković ocenila je da je ministar Bratislav Gašić uvredio sve žene i da je njegova izjava nedopustiva.

Janković je saopštila da svi predstavnici vlasti u Srbiji, kao nosioci javnih funkcija, imaju dodatnu obavezu da se bore protiv rodnih stereotipa i da žene u srpskom društvu tretiraju s poštovanjem, ravnopravno i bez diskriminatorskih stavova.

Poverenica ukazuje da je dobro što se ministar ubrzo izvinio, a da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << bi ceo slučaj trebalo da bude opomena svim nosiocima vlasti da se u govoru i komunikaciji ponašaju pristojno i sa punim uvažavanjem sagovornika.

Poverenica Janković napominje da se u cilju života u ravnopravnom, demokratskom i tolerantnom društvu, stereotipi i predrasude prema ženama, koji su često u korenu svake diskriminacije, moraju temeljno i dosledno suzbijati.

Janković podseća da Srbija kao i druge zemlje u svetu, obeležava 16 dana aktivizma, koji su počeli 25. novembra, Međunarodnog dana borbe protiv nasilja nad ženama i traju do 10. decembra, Međunarodnog dana ljudskih prava, i da zato poruke i izjave koje se daju javnosti imaju dodatnu težinu.

Podsetimo, Gašić je primitivnu izjavu da "voli novinarke koje lako kleknu" dao nakon posete "Prvoj petoletki namenskoj" u Trsteniku, kada je video kako dopisnica B92 čuči da ne bi bila u kadru dok ministar govori.

Nakon što su mediji objavili njegovu izjavu, on je uputio izvinjenje i novinarki i javnosti, a premijer Srbije je najavio da će "preispitati odgovornosti".

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

POVERENICA ZA RAVNOPRAVNOST: Gašićevo obraćanje uvredljivo po sve žene

Izvor: Kurir, 07.Dec.2015

Poverenica za zaštitu ravnopravnosti Brankica Janković ocenila je da je obraćanje ministra odbrane Bratislava Gašića novinarki TV B92 nedopustivo i uvredljivo ne samo za novinarke, nego i za sve žene...Janković je saopštila da svi predstavnici vlasti u Srbiji, kao nosioci javnih funkcija, imaju...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.