Povećan broj azilanata u Srbiji

Izvor: RTS, 20.Mar.2014, 14:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Povećan broj azilanata u Srbiji

U prva dva meseca ove godine politički azil u Srbiji zatražilo 1.539 osoba. Među tražiocima azila najviše je Sirijaca, Eritrejaca i Avganistanaca.

Politički azil u Srbiji je zatražilo, u prva dva meseca ove godine, 1.539 osoba, dok je tokom cele prošle godine azil zatražilo 5.065 osoba.

"Ovi podaci ukazuju da će biti sve više ljudi koji u Srbiji traže politički azil i da o tome treba razmišljati", rekao je Tanjugu izvrši direktor Centra za zaštitu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << i pomoć tražiocima azila Radoš Đurović.

Đurović pojašnjava da su azil u Srbiji zatražila 1.354 muškarca i 185 žena, da među njima ima oko 220 maloletnika i da je 126 njih došlo u Srbiju bez pratnje.

Među onima koji su zatražili azil prednjače Sirijci - 766, zatim stanovnici Eritreje - 183, Avganistana - 168, Sudana 63, Malija- 57, Somalije- 53, Pakistana - 50.

Đurović napominje da u pet kolektivnih centara ima mesta za oko 500 azilanta i da se svi ne zadržavaju u njima.

"U budućnosti se mora razmišljati o tome, proces za podnošenje zahteva za politički azil mora da bude mnogo brži", zaključuje Đurović.

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Srbija peta zemlja po broju tražilaca azila

Izvor: Blic, 21.Mar.2014, 12:21

Najveći broj osoba koje traže azil, uglavnom u Evropi, prošle godine je stizao iz Sirije, Rusije, Avganistana, Iraka i Srbije, saopštio je danas Visoki komesarijat Ujedinjenih nacija za izbeglice (UNHCR)...U izveštaju UNHCR se navodi da je veća mogućnost da zahtevi za azil budu odobreni ukoliko...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.