Izvor: B92, 08.Jan.2024, 14:02
Potpuna blokada Nemačke: Vlada se oglasila
Nemačka vlada ne razmatra izmene svojih planova za postepeno ukidanje poljoprivrednih subvencija, uprkos protestu poljoprivrednika.
To je danas izjavio portparol vlade.
"U vladi ne razmišljaju o bilo kakvoj promeni planova", rekao je portparol na konferenciji za medije, prenosi Rojters.
Dodao je da je vlada ta koja "na kraju mora da donese odluku i da sprovodi promene, koje ne mogu uvek da se dopadnu svima".
Nemački poljoprivrednici blokirali >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su jutros ulaze na auto-puteve širom zemlje, protestujući protiv plana vlade da smanji subvencije za gorivo, u okviru najavljenog prilagođavanja saveznog budžeta.
Zbog protesta poljoprivrednika obustavljen je rad i u fabrici Folksvagena u Emdenu, u istočnoj Friziji.
Pročitajte još:
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
Šamar poljoprivrednicima! Oglasila se nemačka vlada, evo šta su im poručili za subvencije i porez
Izvor: Blic, 08.Jan.2024
Nemačka vlada ne razmatra izmene svojih planova za postepeno ukidanje poljoprivrednih subvencija, uprkos protestu poljoprivrednika, izjavio je danas portparol vlade.
Drugi dan protesta u Nemačkoj, znatno manji poremećaji u saobraćaju
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 09.Jan.2024, 12:17
Nemački poljoprivrednici nastavili su danas proteste protiv planova nemačke vlade da smanji subvencije za gorivo u okviru najavljenog prilagođavanja saveznog budžeta, ali u mnogo manjem obimu.








