Izvor: Mondo, 30.Dec.2018, 14:26 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Potpisano: BG gondola sve bliže, avans već uplaćen
Projekat gondole je sve bliži realizaciji, jer je potpisan ugovor sa izvođačem radova, izjavio je gradonačelnik Zoran Radojičić.
Foto: MONDO/Jelena Stokić
Uplaćen je avans izvođaču radova koji je predviđen uslovima plaćanja po ugovoru. Kreće priprema projektno-tehničke dokumentacije neophodna za dobijanje građevinske dozvole, a zatim sledi realizacija sa rokom od 275 dana, tako da smo sada korak bliži tome da do kraja sledeće godine imamo gondolu, rekao >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << je Radojičić za RTS.
On je istakao da, s obzirom na činjenicu da će povezati Kalemegdan sa Ušćem, gondola biti nova turistička atrakcija i moderan vid prevoza u regionu.
Ovako će izgledati gondola: 20 metara iznad Save
Govoreći o renoviranju stambenih zgrada u Beogradu, kojima je potrebna popravka lifta, krova ili fasade što će biti velika investicija za stanare, Radojičić je podsetio da građani u poslednje tri godine imaju mogućnost da na 60 jednakih rata plaćaju rešavanje dugogodišnjih problema.
To su problemi koje moramo partnerski rešavati, kako stanari tako i grad koji će posredovati sa kreditorima u traženju najboljih mogućih uslova, ukazao je on, prenosi Sekretarijat za informisanje.
Radojičić je naglasio i važnost takozvanih energetskih pasoša stambenih zgrada.
Objasnio je da, i pored toga što Grad nema zakonsku obavezu, traži način da pomogne vlasnike stambenih objekata u sprovođenju mera energetske efikasnosti u cilju obezbeđivanja većeg komfora življenja, ušteda u potrošnji energenata i smanjenja računa domaćinstva.
Govoreći o nadležnostima gradonačelnika, Radojičić je istakao da su ona velika i da je gradonačelnik nalogodavac budžeta, predsedavajući Gradskog veća i predstavnik grada.
U 2019. godini ćemo razvojem projekata pametnog i zelenog grada, kao i konceptom uređenja funkcionisanja saobraćaja, nastaviti da radimo na tome da unapredimo kvalitet života sugrađana, kazao je Radojičić.





