Izvor: RTS, 18.Jul.2013, 09:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Poslanici o prekršajima
Skupština Srbije raspravljala o novim zakonskim rešenjima o prekršajima. Nastavak rasprave u ponedeljak, 22. jula.
17. 17 - Poslanici završili rad. Nastavak rasprave o zakonu o prekršajima nastavlja se u ponedeljak.
14.00 - Zakon o prekršajima je nastavak reforme započete 2008. godine i u njemu ima dobrih rešenja, rekao poslanik DS-a Nenad Konstatinović.
11.15 - Počelo zasedanje Skupštine postavljanjem poslaničkih pitanja.
Poslanici >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << republičkog parlamenta završili su današnji rad, a debatu o novim zakonskim rešenjima o prekršajima nastaviće u ponedeljak, 22. jula. Prethodno je održana posebna sednica na kojoj je govorio evropski komesar za proširenje Štefan File.
Novim zakonskim rešenjima o prekršajima uvodi se niz novina, a ministar pravde Nikola Selaković je tokom rasprave, koja je počela juče ukazao da su prekršajni postupci uglavnom neefikasni i komplikovani, često zastarevaju, a naplata kazni je katastrofalna, zbog čega je neophodno doneti novi zakon, koji bi trebalo da omogući da se ti postupci okončaju u razumnom roku.
Poslanik Demokratske stranke Nenad Konstantinović rekao je da je predloženi Zakon o prekršajima nastavak reforme pravosuđa započete 2008. godine i da u njemu ima dobrih rešenja.
Konstantinović jerekao da se loša rešenja mogu popraviti usvajanjem oko 30 amandmana koje je podnela poslanička grupa DS-a.
"Prekršajno i krivično pravo su kaznena prava i zbog toga ne treba da se vode i prekršajni i krivični postupak za isto delo, što se ovim zakonom izbegava. Razrađuju se na bolji način neki instituti i uvode potpuno novi instituti koji imaju za cilj da unaprede prekršajni postupak i učine da on bude efikasniji, a u prvom redu mislim na bolje i preciznije rešeno pitanje dostavljanja", rekao je Konstatinović.
To je, prema njegovoj oceni, predstavjalo jedan od najvećih problema u prekršajnom postupku.
"Svi smo svedoci da su mogućnosti za izbegavanje primanja poziva i pristupanja sudu bile velike, da za to nije bilo adekvatne sankcije i da je to bio jedan od najvećih razloga za zastarevanje u prekršajnim postupcima", rekao je Konstantinović i ocenio da je to sada rešeno na bolji način.
Zasedanje je počelo poslaničkim pitanjima a demokrate i liberali su kritikovali najavljeno poskupljenje struje od avgusta što će se, kako kažu, direktno odraziti na pad životnog standarda građana.
Zamenik šefa poslanika DS-a Janko Veselinović rekao je da Srbiju potresaju manji politički udari, ali da će je uskoro potresti i "strujni udar" budući da se očekuje poskupljenje struje, zbog čega je upitao šta čini strukturu poskupljenja struje.
Poslanica LDP-a Ranka Savić je rekla da dok se priča o rekonstrukciji i personalnim rešenjima, vlada u to vreme potpuno namerava da posveća cenu struje.
Poslanica iz redova SNS-a Maja Gojković rekla je da mediji pišu kako se gasi srpski teatar u Budimpešti koji je osnovan pre dva veka, kao i da je ove godine promenjen sistem finansiranja tog pozorišta, pa pozorište ni dinar nije dobilo za svoj rad u ovoj godini niti za obeležavanje jubileja ove godine dva veka od osnivanja.
Poslanici o prekršajima
Izvor: RTS, 18.Jul.2013
Skupština Srbije nastavila sednicu raspravom o Predlogu zakona o prekršajima. ..14.00 - Zakon o prekršajima je nastavak reforme započete 2008. godine i u njemu ima dobrih rešenja, rekao poslanik DS-a Nenad Konstatinović...11.15 - Počelo zasedanje Skupštine postavljanjem poslaničkih pitanja...Poslanici...








