Poslanica Nevena nosi kokardu na glavi

Izvor: Kurir, 07.Maj.2013, 07:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Poslanica Nevena nosi kokardu na glavi

Nevena Adžemović slikala se sa kapom na kojoj je obeležje Dinarske divizije

Uskršnje praznike narodna poslanica Nevena Adžemović provela je s porodicom na Zlatiboru.

U srpskom duhu, njen sin i suprug nosili su majice u bojama zastave s dvoglavim orlom i natpisom „Srbija“, a ona je na glavu stavila imitaciju kape srpskog oficira s kokardom! I to ne bilo kojom, već onom Dinarske četničke divizije, kojom je komandovao pop-vojvoda Momčilo Đujić >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << i koja je na teritoriji Kninske krajine delovala od 1941. do 1944.

Kad smo videli njenu fotografiju, pozvali smo poslanicu da je pitamo otkud da nosi takva obeležja i šta zna o istoriji pomenute jedinice, koja je štitila srpsko stanovništvo u tom delu NDH tokom Drugog svetskog rata. Nevena se samo nasmejala.

- Ne znam ja ništa, to je oficirska kapa mog supruga. Ja sam je samo stavila i slikala se. Nemam pojma o tome, to je njegovo. Mi smo na odmoru, uživamo, privatno smo se slikali. Je l‘ baš morate to da objavite? Gde ste uopšte našli tu sliku? Na Fejsbuku? Garant je moja drugarica stavila - kazala je Nevena.

(M. L. - M. K. V.)

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Poslanica Nevena nosi kokardu na glavi

Izvor: Dzungla.org, 07.Maj.2013

Nevena Adžemović slikala se sa kapom na kojoj je obeležje Dinarske divizije. Opširnije na Kurir

Nastavak na Dzungla.org...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.