Poseta predsedništva BiH Hrvatskoj

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 31.Jan.2011, 15:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Poseta predsedništva BiH Hrvatskoj

ZAGREB -

Članovi Predsedništva Bosne i Hercegovine počinju danas dvodnevnu zvaničnu posetu Hrvatskoj tokom koje će sa najvišim zvaničnicima te zemlje razgovarati o bilateralnim odnosima, kao i o razrešenju krize vlasti u BiH nakon izbora, održanih u oktobru 2010.

Nebojša Radmanović, Bakir Izetbegović i Željko Komšić sastaće se sa predsednikom Hrvatske Ivom Josipovićem, premijerkom Jadrankom Kosor, šefom Sabora Lukom Bebićem i drugim hrvatskim zvaničnicima.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << />
Josipović se od ranije zalaže da se sami akteri političkih zbivanja u BiH dogovore o novoj vlasti, ali je upozorio i da je ravnopravnost Hrvata u toj zemlji dovedena u pitanje.

Nakon zajedničkih i odvojenih razgovora s hrvatskim zvaničnicima, članovi predsedništva BiH biće na prijemu koji će sutra uveče u njihovu čast organizovati predsednik Josipović.

Mediji izveštavaju da su među pozvanim uglednim ličnostima političkog, kulturnog i javnog života dveju zemlja koje svojim radom i delovanjem spajaju dve zemlje i Tarik Filipović, Mustafa Nadarević, Kemal Monteno, direktor Zagreb-film festivala Boris T. Matić i drugi.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.