Izvor: NoviMagazin.rs, 27.Sep.2015, 16:28 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Porodice sa više dece su srećnije
Više je bolje, bar u slučaju porodice. Ljudi koji imaju četvoro i više mališana zadovoljniji su životom od roditelja koji su se odlučili za samo jedno dete. Ovaj, na prvi pogled, iznenađujući zaključak donet je na osnovu petogodišnje studije Univerziteta u Oklandu.
U istraživanju je učestvovalo na stotine ljudi, među kojima su samohrane majke i očevi, porodice sa jednim, ali i više od četvoro dece, istopolni roditelji. Naučnici su merili zadovoljstvo ispitanika >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << životom, stepen samopouzdanja i nivo socijalne podrške koju dobijaju od bliskog okruženja.
Nasuprot uvreženom mišljenju da se mnogočlane porodice teško nose sa organizacionim i finansijskim obavezama oko dece, familije sa četvoro i više dece su zapravo najzadovoljnije. Kako su istakli, retko im je dosadno, bližnji im pomažu, a potomstvo je za svaku pohvalu. Za razliku od razmaženih jedinaca, deca u velikim porodicama se uče odgovornosti od najmlađih dana, a starija pomažu roditeljima u brizi o mlađim.
Istraživanje je pokazalo i da su homoseksualci takođe zadovoljni svojom roditeljskom ulogom, dok su najmanje srećni samohrani očevi. Muškarci su najčešće okrivljeni za raspad porodice čak i kad objektivno nisu odgovorni.
Porodice koje imaju više dece su srećnije
Izvor: Radio 021, 27.Sep.2015
Ljudi koji imaju četvoro i više mališana zadovoljniji su životom od roditelja koji su se odlučili za samo jedno dete...Ovaj, na prvi pogled, iznenađujući zaključak donet je na osnovu petogodišnje studije Univerziteta u Oklandu...U istraživanju je učestvovalo na stotine ljudi, među kojima...













