Popravljali vozila Hitne, a delove u džep

Izvor: Mondo, 19.Dec.2017, 12:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Popravljali" vozila Hitne, a delove "u džep"

Niška policija uhapsila je četvoricu radnike gradske Hitne pomoći zbog osnova sumnje da su pravili milionske fiktivne radne naloge o popravci službenih vozila.

Foto: Mondo/ Stefan Stojanović

Takvom "popravkom" protivpravno su pribavili auto delove vredne dva miliona dinara, saopšteno je danas.

RTB Bor: Hteli da prodaju vodu umesto bakra

Uhapšeni su A.C. (51), Lj.C. (52), S.Dj. (45) i I.M. (45) zbog sumnje da su tokom 2015. godine sačinili >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << 74 fiktivna radna naloga, o navodnoj popravci vozila u servisu za hitnu medicinsku pomoć, na osnovu kojih su uzimali auto delove iz internog magacina Zavoda za hitnu medicinsku pomoć.

Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 časova i oni su sprovedeni Višem javnom tužilaštvu u Nišu uz krivičnu prijavu za zloupotrebu položaja odgovornog lica u saizvršilaštvu i falsifikovanje službene isprave.

Protiv još trojice radnika Zavoda za Hitnu medicinsku pomoć iz Niša podneta je krivična prijava u redovnom postupku za navedeno krivično delo.

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.