Ponovo pucnjava u tržnom centru u Najrobiju

Izvor: Blic, 23.Sep.2013, 11:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ponovo pucnjava u tržnom centru u Najrobiju

Pucnjava i detonacije odjekivali su jutros iz tržnog centra u Najrobiju u kojem pripadnici grupe Al šebab drže taoce i prijete da će ih pobiti tokom trećeg dana opsade u kojoj je do sada poginulo 68 lica.

Rojtersov izvještač čuo je sporadičnu pucnjavu i rafalnu paljbu, kao i prigušene eksplozije u najmanje dva navrata. Kenijske snage opkolile su kompleks "Vestgejt", a zvaničnici Crvenog krsta kažu da u objektu traju sukobi.

Za sada nije poznato šta se dešava >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << sa ljudima koje je u velikom supermarketu zarobila grupa od deset do 15 naoružanih napadača. Ne zna se ni koliko ima talaca.

Portparol Al šebaba upozorio je da će islamisti pobiti taoce ukoliko kenijske snage bezbjednosti, kojima pomažu stručnjaci iz Izraela i zapadnih zemalja, pokušaju da upadnu u zgradu.

Međunarodni krivični sud objavio je jutros da je odgodio početak suđenja potpredsjedniku Kenije Vilijamu Rutu za sedam dana, kako bi on mogao da se vrati u Najrobi i pomogne u rješavanju talačke krize. Ruto je optužen za orkestriranje nasilja u Keniji poslije izbora 2007. godine.

Kenijske snage juče su zauzele veći dio tržnog centra i oslobodile veliki broj ljudi, ali će spasavanje preostalih talaca biti veoma teško.

Preživjeli su ispričali da su napadači upali u tržni centar i počeli da bacaju bombe i pucaju iz automatskog oružja. U prethodnim sličnim događajima u svijetu na kraju se ispostavilo da su napadači spremni da umru zajedno sa taocima.

Grupa Al šebab zatražila je da kenijski predsjednik Uhuru Kenjata povuče kenijske trupe iz susjedne Somalije, gdje one pomažu u borbi protiv islamista u okviru snaga Afričke unije u posljednje dvije godine. Kenjata je to odbio.

Portparol kenijske vojske pukovnik Sajrus Oguna izjavio je da neće biti pregovora sa teroristima i odbio da odgovori na pitanje da li su oni opasani eksplozivom.

Predsjednik Kenjata, koji je u pucnjavi prije dva dana izgubio nećaka, obećao je da će voditi odlučnu borbu protiv terorizma i rekao da bi kenijske snage trebalo da okončaju opsadu.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Ponovo pucnjava o tržnom centru u Najrobiju

Izvor: Nezavisne Novine, 23.Sep.2013

NAJROBI - Pucnjava i detonacije odjekivali su jutros iz tržnog centra u Najrobiju u kojem pripadnici grupe Al šebab drže taoce i prijete da će ih pobiti tokom trećeg dana opsade u kojoj je do sada poginulo 68 lica.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.