Izvor: RTS, 09.Avg.2012, 15:56 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ponovo borbe na Sinaju
Egipatske snage bezbednosti i naoružane grupe ponovo se sukobe na Sinaju. U jučerašnjim borbama ubijeno je 20 ljudi, a egipatska vojska proglasila je konpene i vazdušne operacije potpunim uspehom.
Novi sukobi egipatske policije i naoružanih grupa izbili su na Sinaju, javlja egipatska televizija.
Prema televiziji Nil, sukobi su izbili u El Arihu, na severu Sinaja, dan nakon operacije egipatske vojske u kojoj je ubijeno 20 osoba.
Egipatska vojska proglasila >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je juče "potpuni uspeh" kopnene i vazdušne operacije protiv terorista na Sinaju, tri dana nakon ubistva 16 egipatskihi graničara u napadu koji se pripisuje islamskim ekstremistima.
Vojska kaže da je cilj jučerašnje operacije bio je da se obezbedi kontrola i uspostavi sigurnost kroz napade na naoružane terorističke elemente.
Neimenovani vojni izvor i državna televizija izneli su podatke o 20 ubijenih u vazdušnim napadima u zoru, u oblasti sela Tumah, pored Gaze koju kontroliše ekstremni palestinski pokret Hamas.
Maskirani napadači ubili su u nedelju 16 egipatskih graničara na granici sa Izraelom, a egipatska državna televizija je za taj napad okrivila jednu radikalnu islamističku grupu.
Nakon napada, egipatski predsednik Mohamed Morsi rekao je da je izdao "jasna naređenja" radi uspostavljanja pune kontrole nad Sinajem.
Morsi je juče smenio šefa obaveštajnih službi, generala Murada Muafija i guvernera severnog Sinaja Abdela Vahaba Mabruka.



