Pompeo ide u Severnu Koreju 5. jula

Izvor: B92, 02.Jul.2018, 23:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pompeo ide u Severnu Koreju 5. jula

Vašington -- Državni sekretar SAD Majk Pompeo otputovaće u novu posetu Severnoj Koreji 5. jula, saopštila je danas Bela kuća.

Ovo će biti druga Pompeova poseta Severnoj Koreji kao državnog sekretara, a prva poseta nekog visokog američkog zvaničnika od istorijskog sastanka predsednika SAD Donalda Trampa i severnokorejskog vođe Kim Džong Una u Singapuru prošlog meseca.

Trampova administracija traži da postigne dogovor s Pjongjangom o prihvatljivom planu za >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << denuklearizaciju.

Poseta se odvija u trenutku kada raste zabrinutost oko spremnosti Severne Koreje da sprovede ono što je dogovoreno na sastanku s Trampom.

Predstavnica za štampu Bele kuće Sara Hakabi Sanders objavila je da će Pompeo otputovati ove nedelje u Severnu Koreju.

Pompeo je poslednji put posetio Pjongjang u Maju uoči sastanka Tramp-Kim, a tajno je posetio tu zemlju početkom Aprila dok je još bio direktor CIA.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Pompeo 5. jula ide u Severnu Koreju

Izvor: Večernje novosti, 03.Jul.2018, 01:12

Predstavnica za štampu Bele kuće Sara Hakabi Sanders objavila je da će Pompeo otputovati ove nedelje u Severnu Koreju Državni sekretar SAD Majk Pompeo otputovaće u novu posetu Severnoj Koreji 5. jula, saopštila je danas Bela kuća.Ovo će biti druga Pompeova poseta Severnoj...

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.