Izvor: Politika, 19.Jan.2014, 23:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
„Politikino” dete
Igor Mitić (1972 – 2014)
Ode i Igor, naš dragi, neponovljivi, uljudni i nasmejani stručnjak za računare. Kada je prekjuče popodne njegov verni kolega i nerazdvojni drugar Bane sišao na četvrti sprat „Politike”, sa očima na pola koplja, i saopštio nam tužnu vest, zavladao je muk u nedeljnom Desku.
„Umro je Igor, iznenada”, prozborio je Bane. Nema više, gotovo, kraj.
Igor Mitić je bio „Politikino” dete. Tu, pored nas, radio je tačno >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << 20 godina. I njegov tata Jovan proveo je ceo radni vek u našoj novinskoj kući: bio je na oglasima, radio kao ručni slovoslagač i na kraju – šef preloma. Uvek se ponosio Igorom, našim nepogrešivim ekspertom za kompjutere.
„Igore, vidi ovaj problem na laptopu, zapatili se neki virusi, izgubio se tekst...”, i on je to ležerno rešavao, znalački, majstorski. Prošle godine sam mu doneo mali suvenir iz Kine: majicu sa maskom klovna iz Pekinške opere. Smejao se do suza.
Jednom smo divanili na sedmom spratu „Politike” o svemu i svačemu, dok mi je sređivao laptop. „Sem onog što nosiš u glavi i umeš rukama, ne poseduješ ništa”, tvrdio je Igor.
Hvala mu što nam je ulivao poverenje širokim kompjuterskim znanjem, zajedno sa svojim kolegama: Banetom, Saletom, Vladanom, dvojicom Vladimira i dvojicom Dragana. I što nas je obogatio svojom duhovitošću i vedrinom.
Sećanje na njega je trajni spomenik uljudnosti i prijateljstvu. Igore, zbogom.
P. Mićković
objavljeno: 20.01.2014.









