Izvor: B92, 15.Jun.2008, 02:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Politika: Tajkunska jugonostalgija

Beograd -- Prema računici lista Politika, nekoliko krupnih kapitalista i država Srbija uložili su u zemljama bivše Jugoslavije i širem regionu više od milijardu evra.

List piše da srpski biznismeni otvaraju preduzeća u zemljama bivše Jugoslavije, prvenstveno u Bosni i Hercegovini i Crnoj Gori i da je srpski kapital stigao do Austrije, Rumunije, Ukrajine, Bugarske, pa čak i do doskora nedostižne Slovenije.

Miroslav Mišković, vlasnik "Delta holdinga", navodi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << se kao ubedljivo najveći pojedinačni investitor, koji je na širenje u regionu potrošio 400 miliona evra.

Osim Miškovića, Politika navodi i ulaganja Zorana Drakulića, većinskog vlasnika kiparske kompanije "Ist point", Miodraga Kostića, vlasnika "MK grupe", biznismena Veselina Jevrosimovića, direktora "Komtrejda", kao i Željka Mitrovića, vlasnika "Pink medija grupe".

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.