Policija ispitala Klifa Ričarda

Izvor: B92, 24.Avg.2014, 13:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Policija ispitala Klifa Ričarda

Britanska policija ispitala je pevača Klifa Ričarda u vezi sa navodnim seksualnim prekršajem iz 80-ih godina prošlog veka.

Ričard se juče dobrovoljno prijavio za razgovor, nije priveden i protiv njega nije podneta optužnica, prenela je agencija AFP.

Razgovor sa policijom usledio je posle prošlonedeljnog pretresa luksuznog doma Klifa Ričarda u Saningdejlu u Berkširu na jugu Engleske.

Portparol Ričarda (73) je rekao da je on u potpunosti sarađivao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sa policijom i da je odgovorio na sva pitanja.

On je ponovio je da Klif Ričard odbacuje optužbe i da će i dalje sarađivati s policijom.

Osam pripadnika Berkširske policije pretražilo je pre 10 dana imanje pevača u potrazi za dokazima koji bi potkrepili tvrdnje da je izvršeno delo seksualne prirode "nad dečakom koji je u to vreme bio mlađi od 16 godina".

Ričard se tada oglasio saopštenjem u kom je naveo da već nekoliko meseci na internetu kruže optužbe o davnašnjem nedelu i da su sve te optužbe lažne.

Klif Ričard je jedan od najpoznatijih muzičara u Velikoj Britaniji gde ima status institucije. Karijeru je započeo tokom 1950-ih, a proslavio se hitovima kao što su "Devil Woman", "Living Doll", "The Young Ones" i "We Don`t Talk Anymore".

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.