Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 28.Okt.2008, 21:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Policajci u Rumi maltretirali romsku decu
RUMA- Romska partija osudila je incidente u naselju Romske rupe u Rumi i zatražila od policije da istraži ponašanje svojih službenika u tom mestu. Romska partija je u saopštenju za javnost navela da su policajci maltretirali decu u tom naselju, a potom vređali i njihove roditelje.
"Pozivamo policiju da ispita ponašanje svojih službenika", navodi se u saopštenju.
Tanja Radojić, majka jednog od dečaka koja živi u naselju Romske rupe, kazala je da su >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << dvojica policajaca "tukli i šutirali" njenog sina i još nekoliko dece.
"Na kraju su vadili pištolj i terali decu da jedan kilometar trče ispred policijskog automobila", navela je Radojićeva.
Dodala je da se nakon toga požalila predsedniku Romske partije Srđanu Šajnu, koji je slučaj prijavio Policijskoj upravi u Sremskoj Mitrovici.
"Potom su isti ti policajci, koji su maltretirali nedužnu decu, došli kod mene kući i vređali me i psovali na nacionalnoj osnovi", kazala je Radojićeva.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...







