Pokušaj prevare sa imovinom BiH

Izvor: B92, 23.Okt.2013, 21:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pokušaj prevare sa imovinom BiH

Sarajevo -- U BiH je podignuta optužnica protiv tri osobe koje su pokušale na prevaru da daju koncesiju za državnu imovinu BiH u Hrvatskoj jednom hrvatskom državljaninu.

Optužnicu je podiglo Kantonalno tužilaštvo Sarajeva.

Radi se o kompleksu hotela "Vis 2" u Dubrovniku i vili "Aurora" u Trstenom, za koje je prevareni turistički radnik iz Hrvatske B.T. isplatio iznos od oko 320.000 evra.

Za krivična dela prevare i falsifikovanja isprave optuženi su Mirhat >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Beganović (52) iz Kreševa, njegova ćerka Amina Memić (25) i Ivan Ćurčić (64) iz Tomislavgrada.

Prema navodima optužnice, oni se terete da su od sredine 2008. do aprila 2009. sačinili lažni ugovor o dodeli koncesije koji su overili falsifikovanim pečatom Komisije za koncesije BiH.

Tom prilikom, kako se navodi, falsifikovali su potpis predsedavajućeg Komisije Hameda Mešanovića, a zatim su sačinili i lažni akt Ministarstva finansija i trezora BiH, kao i lažnu uplatnicu za plaćanje koncesione naknade.

Time su, kako navodi Tužilaštvo, doveli u zabludu nalogodavca koji je verovao u legalnost ugovora.

"Dnevni avaz" podseća da je ovu otimačinu sprečila upravo Komisija za koncesije BiH, koja je 2010. godine o svemu obavestila Državnu agenciju za istrage i zaštitu (SIPA).

Nakon sprovedene istrage, SIPA je utvrdila da se radilo o fiktivno registrovanoj firmi u BiH, čiji su predstavnici koristili falsifikovana dokumenta zvaničnih institucija da bi prevarom došli u posed vredne imovine koja je uknjižena kao vlasništvo BiH.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Pokušaj prevare sa imovinom BiH

Izvor: Akter, 23.Okt.2013

U BiH je podignuta optužnica protiv tri osobe koje su pokušale na prevaru da daju koncesiju za državnu imovinu BiH u Hrvatskoj jednom hrvatskom državljaninu

Nastavak na Akter...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.