Pojeo 41 parče pice za 10 minuta

Izvor: Blic, 07.Jun.2010, 16:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pojeo 41 parče pice za 10 minuta

Džoi Čestnat, čiji je nadimak “Čeljusti”, pobedio je na svetskom šampionatu u jedenju pice, tako što je pojeo 41 parče za deset minuta, prenosi “Rojters”.

Čestnat (26) iz Kalifornije pobedio je drugoplasiranog Peta "Duboki sud” Bertoletija iz Čikaga, koji je za isto vreme pojeo 36 parčeta pice.

"Najbolji deo takmičenja je to što me plaćaju da jedem. Razmislite- ovo je verovatno jedan od najboljih poslova na svetu, odmah iza karijere rok zvezde >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << i bejzbol igrača”, izjavio je Čestnat, profesionalni takmičar u jedenju.

Čestnat je trenutno prvi na listi Međunarodne federacije takmičenja u jedenju, a Bertoleti se nalazi na trećem mestu.

"Ne razumem zašto ljudi gledaju ovakva takmičenja, ali mi je ipak drago što to čine. Pretpostavljam da je uzbudljivo, kao i kada vidite olupinu voza – ne želite da skrenete pogled”, rekao je Bertoleti.

Takmičenje je sponzorisao lanac restorana "Pica hat”.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.