Izvor: Radio 021, 12.Jan.2015, 19:19 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Podmetnut požar u džamiji u Francuskoj
U jednoj džamiji u izgradnji u centralnoj Francuskoj, kasno sinoć došlo je do požara, za koji se pretpostavlja da je podmetnut, saopštile su danas lokalne vlasti.
Požar u džamiji u gradu Poatje je ugašen pre nego što su stigli vatrogasci, a lokalni zvaničnici pretpostavljaju da je bio podmetnut.
Vandali su na vrata te iste džamije u četvrtak sprej farbom napisali "Smrt Arapima". Vlasti su navale da će ubuduće ta građevina biti pod policijskom zaštitom.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << />
To je najnoviji u nizu napada na džamije otkad su prošle nedelje u Parizu džihadisti izvršili tri napada, u kojima je poginulo ukupno 17 ljudi.
U ostalim incidentima su džamije išarane rasističkim sloganima, zasute mecima ili su oštećene na neki drugi način, a na Korzici su nepoznati izgrednici u petak ostavili leševe divljih svinja ispred muslimanske sale za molitve.












