Izvor: Nezavisne Novine, 29.Avg.2014, 13:34 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Podmetnut požar u berlinskom metrou
BERLIN - Njemačka policija saopštila je danas da je jedna ljevičarska grupa preuzela odgovornost za podmetanje požara u berlinskom metrou, što je poremetilo prevoz velikog broja ljudi.
Policijski portparol Klaus Šubert rekao je da je grupa u anonimnoj poruci na internetu saopštila da je zapalila čvorište električnih instalacija u okrugu Treptov kako bi ukazala na uslove u kojima u Njemačkoj žive ilegalne izbjeglice.
Šubert je rekao da policija pokušava da verifikuje >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << autentičnost poruke u okviru istrage o napadu, prenio je AP.
Njemačka nacionalna željeznica, koja upravlja berlinskim metroom, saopštila je da će radovi na popravljanju električnog voda trajati do nedjelje, 31. avgusta. U međuvremenu, putnici se prevoze autobusima. /kraj/ml
Nastavak na Nezavisne Novine...





