Izvor: Blic, 27.Feb.2006, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pod Pečurkom niču mnoge ljubavi

Pod Pečurkom niču mnoge ljubavi

NOVI PAZAR - Na centru Novog Pazara, svake večeri oko 19 časova za tili čas se nađe nekoliko stotina srednjoškolaca koji tu provedu po sat vremena pre nego što odu kući. Nakon časova u Gimnaziju, Ekonomskoj i Tehničkoj školi, ovde, pored kamene građevine u obliku pečeruke, započinju se razgovori o sportu, muzici, profesorima, garderobi...

- Naša druženja ovde su obavezna svake večeri posle škole i svakog >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << dana pre škole. Ovde dolazimo da vidimo devojke koje nas zanimaju i da budemo viđeni. Zna se zašto smo ovde - kaže srednjoškolac Damir. On tvrdi da je sastajalište ispod kamene Pečurke 'ništa ne košta', a uvek se može naći društvo.

- Za nas je idealno kad nam propada šesti čas ili kad roditelji ne znaju da u određenom danu imamo pet časova - tad možemo po 45 minuta više da smo na ulici, da se zezamo i družimo. Ovo je mesto za upoznavanje i razgovor. Ovde nikad ne dolaze samo štreberi, jer oni su kao nešto zauzeti i moraju da uče - rekla je jedna gimnazijalka koja je tražila da je ne fotografišemo i da joj ne pominjemo ime. Stajalište za mlade na ovom mestu 'aktivno' je već tridesetak godina, ali se čini da nikada nije imalo ovoliko mladih. Prisutni momci smatraju da je ranije manji broj mladih svraćao ovde jer su im roditelji bili stroži, a danas su pupustljivi i mnogi ne prave problem oko ostanka u gradu posle škole.

Među mlađarijom ispod Pečurke ima i osnovaca koji su tu zadrže svake večeri po sat vremena. Bezbrižna priča o školskim zgodama i nezgodama, Ronaldinju i Madoni, te pogledi u simpatiju i upoznavanje protiču uz jednu veliku opasnost. Naime, kao i u svakoj gužvi, ispod Pečurke su svake večeri zle oči narko-dilera koji su uvek spremni da prodaju drogu. Jedan izvor iz novopazarske policije saopštio je 'Blicu' da na ovom mestu drogu godinama prodaju 'kuričići' koji se tu kale za teže poslove. On tvrdi da deca nisu ni svesna opasnosti koja je tu, među njima. Tako je ovde godinama, razdragana omladina i opasnost koja vreba. Generacije odlaze i dolaze, a ostaje druženje pored kamene Pečurke. E. Halilović

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.