Počinje provera potpisa za referendum o ćirilici

Izvor: Blic, 24.Apr.2014, 14:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Počinje provera potpisa za referendum o ćirilici

Hrvatska vlada zadužila je danas Ministarstvo uprave i Državni zavod za statistiku (DZS) da organiziraju i sprovedu proveru broja i verodostojnosti potpisa birača iz zahteva za raspisivanje referenduma o dvojezičnosti, koji je kolokvijalno nazvan “referendum o ćirilici”.

Reč je o sprovođenju zaključka Sabora koji je vladu pozvao da proveri potpise koje je Građanska inicijativa “Stožer (štab) za obranu hrvatskog Vukovara” parlamentu dostavila u decembru prošle >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << godine.

Ministarstvo uprave i DZS organiziovaće proveru, odabir uzoraka i izvestiti vladu o rezultatima, rekao je ministar uprave Arsen Bauk, javila je agencija Hina.

Provera i verodostojanost potpisa biće sprovedena na slučajnom uzorku koji će utvrditi DZS.

Samozvani štab za odbranu hrvatskog Vukovara prikupio je oko 650.000 potpisa

za održavanje referenduma na kojem bi građani odlučivali o upotrebi manjinskog jezika i pisma. Vukovarski veterani traže da se cenzus za sticanje tog prava poveća sa sadašnjih 30 na 50 odsto stanovnika u određenoj sredini.

Hrvatski premijer Zoran Milanović izjavio je više puta da takav referendum neće biti održan jer nije u skladu sa standardima Evropske unije na koje se Hrvatska u pregovarskom procesu priključenja obavezala da će poštovati

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Hrvatska: Počinje provera potpisa

Izvor: B92, 24.Apr.2014

Zagreb -- Hrvatska vlada zadužila je Ministarstvo uprave i Zavod za statistiku da provere broj i valjanost potpisa iz zahteva za raspisivanje referenduma o ćirilici...Reč je o sprovodjenju zaključka Sabora koji je vladu pozvao da proveri potpise koje je Građanska inicijativa "Stožer (štab) za...

Nastavak na B92...

Počinje provera potpisa za referendum o ćirilici

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 24.Apr.2014

Hrvatska vlada zadužila je danas Ministarstvo uprave i Državni zavod za statistiku (DZS) da organiziraju i sprovedu proveru broja i verodostojnosti potpisa birača iz zahteva za raspisivanje referenduma o dvojezičnosti, koji je kolokvijalno nazvan referendum o ćirilici.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.