Počeo dvanaesti šampionat Srbije u šahu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 06.Mar.2018, 21:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Počeo dvanaesti šampionat Srbije u šahu

U Novom Sadu je počeo dvanaesti šampionat Srbije u šahu. Posle duže vremena Šahovski savez je uspeo da okupi najjače igrače, osim velemajstora Ivana Ivaniševića koji putuje u Gruziju na prvenstvo Evrope.

U derbiju prvog kola Miloš Perunović je kao crni iskoristio preoštru igru Aleksandra Inđića i osvojio ceo poen, a u duelu najmlađih između Miloja Ratkovića i Vuka Đorđevića, pobedu je takođe odneo crni, Đorđević.

Nikola Sedlak protiv Miodraga Savića >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << nije uspeo da iskoristi prednost početnog poteza, pa je partija završena remijem. Vladan Rabrenović i Robert Markus u tabli punoj figura nisu želeli da rizikuju, pa su se sporazumeli na primirje. Najduže je trajala partija između Branka Damjanovića i Miroslava Markovića u kojoj je "deblje živce" imao mlađi Marković, tako da su u prvom kolu vođe crnih figura odnele tri pobede.

Šampionat se igra u tehničkoj organizaciji šahovskih saveza Novog Sada i Vojvodine,a prvi potez je povukao gradski sekretar za sport i omladinu, Ognjen Cvjetićanin.

Učesnici se bore za titulu šampiona i nagradni fond od 660 hiljada dinara, a partije koje se igraju u hotelu Novi Sad od 15 sati i 30 minuta mogu se pratiti i uživo putem interneta. Turnir se završava 14. marta.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Počeo šampionat Srbije u šahu

Izvor: N1 televizija, 06.Mar.2018

U Novom Sadu je počeo dvanaesti šampionat Srbije u šahu. Posle duže vremena šahovski savez je uspeo da okupi najjače igrače, osim velemajstora Ivana Ivaniševića koji putuje u Gruziju na prvenstvo Evrope...U derbiju prvog kola Miloš Perunović je kao crni iskoristio preoštru igru Aleksandra...

Nastavak na N1 televizija...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.