Počela izgradnja mosta Žeželjevog mosta

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 21.Apr.2012, 18:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Počela izgradnja mosta Žeželjevog mosta

NOVI SAD -

Zvanično su počeli radovi na izgradnji Žeželjevog mosta u Novom Sadu, izjavio je Tanjugu novosadski gradonačelnik Igor Pavličić.

Mašine su izašle na teren pošto su otklonjeni svi problemi sa sremske strane Dunava.

"Problemi su se ticali činjenice da se deo mosta, odnosno, stubova koji treba da budu rušeni i građeni, nalaze na vodozaštitnom području”, rekao je gradonačelnik Pavličić i dodao da je "pre nekoliko dana, nadležni pokrajinski >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << sekretarijat izdao i poslednji dokument, koji je formalno – pravno bio potreban za izgradnju mosta".

Ugovoreni rok za izgradnju mosta je nešto manje od tri godine, a potrebna sredstva su budžetom obezbeđena, potvrdio je Pavličić.

Novoizgrađeni most će, prema Pavličiću, biti veći od Mosta Slobode i umnogome će rešiti funkcionisanje drumskog i železničkog saobraćaja, naročito izgradnjom obilaznice oko Petrovaradina.

Izvođač radova na izgradnju Žeželjevog mosta je špansko-italijanski konzorcijum, koji čine španske firme "Azvi" i "Horta Koslada" i italijanska firma "Tadei", a ukupna vrednost budućeg mosta je 46 miliona evra.

U finansiranju učestvuju Grad Novi Sad, Vlada Vojvodine i Republika Srbija

Izvođač radova koga je angažovala vlada Srbije se "Železnice Srbije".

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.