Izvor: B92, 20.Avg.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Počela ekshumacija tela Srba
Banjaluka -- Na groblju Brestovčina kod Gradiške u petak je počela ekshumacija tela srpskih civila ubijenih u akciji "Bljesak".
Direktor Kancelarije za traženje nestalih lica Republike Srpske Aleksandar Radeta izrazio je očekivanje da će na tom lokalitetu biti ekshumirano od sedam do devet civila sahranjenih pod oznakom "N.N".
Hrvatske snage su u akciji "Bljesak", izvedenoj 1. i 2. maja 1995. godine, ubile veći broj srpskih civila koji su se kretali u koloni izbeglica koja se povlačila iz Okučana preko šume Prašnik i Novog Varoša prema mostu na Savi, kako bi stigli u Republiku Srpsku.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.














