Pljačka veka kreditnih kartica

Izvor: RTS, 26.Jul.2013, 00:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pljačka veka kreditnih kartica

Ukradeno više od 160 miliona brojeva kreditnih kartica. Jedan Ukrajinac i četvorica Rusa optuženi u SAD za krađu, koja je pojedinim korporacijama, kako tvrde tužioci, nanela gubitke od nekoliko stotina miliona dolara.

Četvorica Rusa i jedan Ukrajinac optuženi su u Sjedinjenim Američkim Državama za krađu brojeva više od 160 miliona kreditnih kartica.

Tužioci tvrde da je to nekim korporacijama donelo gubitak od nekoliko stotina miliona dolara, javlja Raša >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << tudej.

Petorka je optužena da se udružila u hakersku organizaciju koja je tokom sedam godina ulazila u kompjuterske mreže desetak američkih i internacionalnih korporacija.

Podatke koji su prikupljali, prodavali su preprodavcima koji su to kasnije nudili drugim osobama ili organizacijama.

Kupci su dekodirali podatke i izrađivali kreditne kartice preko kojih su podizali novac i kupovali robu.

Optuženi su Vladimir Drinkman, Aleksandar Kalinjin, Roman Kotov i Dmitrij Smilijantes iz Rusije i Mihail Rjitikov iz Ukrajine.

Drinkman i Kalinjin su bili glavni hakeri, prema navodima tužioca. Oni su probijali zaštitu na mrežama kompanija, dok je Kotov prikupljao podatke, a Rjitikov je obezbeđivao anonimne usluge veb hostinga. Smilijantes je bio zadužen za informisanje o prodaji.

Među kompanijama u koje su hakeri ulazili nalaze se "Nasdakju", "Viza", "7-Ileven", belgijska banka Deksia i drugi.

Optuženi su za zaveru i prevaru, a Rusi su optuženi i za neovlašćen pristup kompjuterskim mrežama.

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

PLJAČKA VEKA: 4 Rusa i Urajinac ukrali 160 miliona kreditnih kartica

Izvor: Kurir, 26.Jul.2013

Prikupljene podatke prodavali su preprodavcima, koji su to kasnije nudili individualnim kupcima ili organizacijama. Oni bi dekodirali podatke i izrađivali kreditne kartice pomoću kojih su podizali novac i kupovali robu..NJUARK - Četvorica državljana Rusije i jedan Ukrajinac su optuženi pred federalnim...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.