Izvor: B92, 18.Jan.2007, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Plavšićeva traži oslobađanje
Stokholm -- Biljana Plavšić zatražila je oslobađanje od daljeg izdržavanja zatvorske kazne u Švedskoj.
Predstavnik švedskog ministarstva pravde Lars Brand potvrdio je da je to ministarstvo primilo zahtev nekadašnje predsednice Republike Srpske, u kome ona tvrdi da je "bolesna i da se loše oseća". Plavšićeva je istakla da boluje od povišenog krvnog pritiska i išijasa i da je zadobila prelom ruke 2004. godine, pokušavajući da izbegne napad u zatvoru.
U >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pismu, na četiri strane, ona je navela da ne zna zašto treba da izdržava kaznu "među prostitutkama, ubicama, dilerima droge, pljačkašima i lopovima".
Haški tribunal osudio je Plavšićevu na 11 godina zatvora zbog zločina protiv čovečnosti počinjenih tokom rata u BiH.











