Izvor: RTS, 06.Avg.2012, 15:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pilot leteo bez dozvole
Pilot koji je poginuo u padu aviona kod Obrenovca nije imao dozvolu za letenje i avion nije bio registrovan, kažu u Direktoratu civilnog vazduhoplovstva. Sumnja se da su uzroci nesreće nestručno upravljanje i neispravna letelica.
Komisija Direktorata civilnog vazduhoplovstva Srbije utvrdila je da pilot koji je poginuo u padu aviona kod Obrenovca nije imao dozvolu za letenje i da avion nije bio registrovan, rečeno je agenciji Beta u Direktoratu.
Kako su istakli >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << u Direktoratu, inspektori su utvrdili da je avion poleteo s privatnog terena koji nije imao dozvolu za poletanje i sletanje, odnosno da je poleteo s neregistrovanog letelišta.
Sumnja se da su uzroci nesreće nestručno upravljanje i neispravna letelica koju nisu održavali ovlašećni serviseri, navode u Direktoratu.
Sportski avion se u nedelju, 5. avgusta, oko 20.40 srušio u selu Ratari u opštini Obrenovac i zaustavio u krošnji na koju je pao. Reč je o ultralakom avionu italijanskog proizvođača "Tukano".
U nesreći su poginuli pilot Miroslav Veselinović iz sela Urovci i Đorđe Vujić iz Surčina.





