Peta žrtva nevremena u Italiji

Izvor: Vesti-online.com, 13.Nov.2014, 16:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Peta žrtva nevremena u Italiji

Nevreme koje je od ponedeljka zahvatilo sever Italije odnelo je petu žrtvu, a zbog polava i klizišta izazvane su štete od desetina miliona evra.

Italiju je u poslednjih mesec dana pogodilo više talasa lošeg vremena

 

Vatrogasci su jutros našli beživotno telo jednog 38-ogodišnjeg radnika komunalnih službi blizu poplavljenog mlina u Moskacanu, jugoistočno od Milana, gde je pokušavao da spreči prodor vode do obližnjeg restorana.

  >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com <<

Nešto severnije vatrogasci su takođe pronašli telo jednog sedamdesetogodišnjaka koji je pao u jezero dok je pokušavao da pričvrsti svoj brod u luci Ispra.

 

Od početka nedelje u klizištima već su nastradale dve starije osobe u Liguriji, i jedna u Krevakuoreu blizu Torina.

 

U Milanu reke Seveso i Lambro izašle su iz svojih korita i poplavile ulice i stanicu Garibaldi. Iako je kiša danas stala šezdesetak škola je i danas zatvoreno iz predostrožnosti.

 

Civilna zaštita brine danas zbog nivoa reke Po koja prolazi kroz sever Italije koji je iznad nivoa za uzbunu. Najviši nivo reke očekuje se u petak sredinom dana posebno u Parmi i Paćenci.

 

Italiju je u poslednjih mesec dana pogodilo više talasa lošeg vremena, sa obilnim kišama koje su izazvale poplave i klizišta. U tim nevremenima stradalo je četvoro ljudi.

 

Prošle nedelje nekoliko većih gradova među kojima i Rim naredili su zatvaranje škola zbog rizika od poplava, dok je Sicijiju zhvatio mali mediteranski uragan koji je izazvao samo materijalne štete.

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.