Pet Hrvata putuje u svemir

Izvor: RTS, 18.Dec.2008, 11:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pet Hrvata putuje u svemir

Četiri putnika iz Hrvatske rezervisali su turistički izlet u svemir, pregovori sa petim su pri kraju. Cena aranžmana 200.000 dolara.

U šatlu koji 2010. godine kreće u nesvakidašnji turistički obilazak svemira, biće i četiri putnika iz Hrvatske.

"Pregovori sa petim 'svemirskim putnikom' su u toku", rekao je predstavnik "Virgin Atlantic"-a Zlatko Starčević, prenose hrvatski mediji.

Među putnicima je i jedna žena, a identitet putnika nije otkriven, što nalaže visina cene koju će klijenti platiti za let i diskrecija.

Letelica će biti oko četiri časa na visini od 400 kilometara.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.