Pele skinut sa dijalize

Izvor: Mondo, 01.Dec.2014, 09:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pele skinut sa dijalize

Stanje legendarnog fudbalera poboljšava se, ali je i dalje na odeljenju intenzivne nege.

Foto: Guliver/Getty images

Lekari u Brazilu saopštili da je zdravstvenio stanje Pelea, koji je u bolnici zbog problemea sa bubrezima, bolje i da mu je isključena dijaliza.

Bolnica "Albert Ajnštajn" sasopštila je da je fudbalska legenda i dalje na odeljenju intenzivne nege.

Lekari su precizirali da će stanje Pelea biti ponovo procenjeno u narednih nekoliko >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << dana, kako bi videli da li je potrebno da mu opet uključe terapiju.

Pele je primljen u bolnicu u ponedeljak, zbog infekcije urinarnog trakta, koja se pojavila pošto mu je 13. novembra uklonjen kamen iz bubrega.

Bolnica je saopštila da Pele dobro reaguje na lečenje antibioticima i da više ne pokazuje znake urinarne infekcije.

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.