Izvor: Blic, 03.Jun.2014, 12:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Peščanik napadnut sa dve adrese
Premijer Aleksandar Vučić izjavio je danas da je ustanovljeno da je sajt Peščanika bio “napadnut” sa dve adrese, ali da taj napad nema nikakve veze sa državom.
Vučić je novinarima u Vladi Srbije rekao da je nakon svega što se dešavalo u poslednje vreme imao sumnji da je sajt Peščanika “napadnut i oboren”, što se potvrdilo tačnim.
Ustanovljeno je, dodao je, i odakle su ti napadi došli, kao i da to nema nikakve veze sa državom.
Premijer >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << je rekao da će država sve takve slučajeve ispitati i obelodaniti ko stoji iza njih.
Sajt Peščanika je napadnut sa dve adrese, rekao je premijer i dodao da u ovom trenutku ne može da kaže i koje su to adrese dok ne bude završena istraga.
Kada istraga bude završena javnost će dobiti kompletnu informaciju o tome, rekao je premijer.
Povodom inormacije objavljene na Peščaniku da je doktorska disertacija ministra unutrašnjih poslova Nebojše Stefanovića plagijat, premijer je primetio da je nikad gluplje obrazloženje nije pročitao u životu.
A na pitanje da li će ministar podneti ostavku ako se utvrdi da je Stefanovićeva disertacija ipak plagijat on podneti ostavku, Vučić je rekao:
- Nebojša će u tom slučaju sigurno znati šta treba da uradi”.
Prema Vučićevim rečima, obaveza države da obezbedi uslove za rad i svih nevladinih organizacija civilnog društva i da će to važiti i za poverenika za informacije Rodoljuba Šabića i zaštitnika građana Sašu Jankovića, kao i na primer, Agencije za borbu protiv korupcije, iako, kako je rekao, odatle nije bilo pritužbi do sada.
Najčitanije SADA:













