Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 06.Mar.2012, 17:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pavličić: Vrtić u Radničkoj rešava problem liste čekanja
NOVI SAD -
Izgradnjom novog vrtića Predškolske ustanove "Radosno detinjstvo", čiji se završetak očekuje u septembru, trebalo bi da bude rešen problem liste čekanja za upis dece, rekao je danas gradonačelnik Novog Sada Igor Pavličić.
Radovi na izgradnji, koja je počela u decembru, teku po planu, rekao je Pavličić prilikom obilaska, dodajući da bi do kraja aprila objekat trebalo da bude pokriven, a paralelno će se krenuti sa postupkom opremanja vrtića, uređenja >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << dvorišta i prostora oko vrtića, kako bi bio spreman za septembarsko useljenje.
Vrtić u izgradnji je objekat površine oko 3.500 kvadratnih metara, nalazi se između ulica Radničke, Stražilovske i Bulevara cara Lazara, sa 19 radnih soba, a moći će da ga koristi oko 460 dece, odnosno, 19 grupa, navedeno je u saopštenju Gradske kuće.
Pavličić je podsetio da je 2008. godine u vrtiće PU "Radosno detinjstvo" bilo upisano oko 11.000 dece, a da ih je danas više od 15.000, kao i da se za predškolsko obrazovanje izdvaja oko dve milijarde dinara iz gradskog budžeta.
"Sve investicije u predškolsko obrazovanje su mere kojima želimo da podstaknemo natalitet, jer, bez obzira na povećanje broja stanovnika u Novom Sadu, ove je godine 200 dece manje upisano u prve razrede i takva situacija se mora menjati", istakao je Pavličić.
Direktor Predškolske ustanove "Radosno detinjstvo" Borislav Samardžić rekao je da je zadovoljan ulaganjima grada u predškolsko obrazovanje u situaciji ekonomske krize i dodao da se završetak izgradnje centralne kuhinje za vrtiće očekuje u junu, navodi se saopštenju.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Novi vrtić do oktobra
Izvor: Danas, 06.Mar.2012
Gradonačelnik Novog Sada Igor Pavličić obišao je radove na izgradnji novog vrtića Predškolske ustanove ‘Radosno detinjstvo’ u Radničkoj ulici, koji će moći da primi 490 dece. Objekat površine oko 3500 metara kvadratnih se gradi između Radničke i Stražilovske ulice i Bulevara cara Lazara.







