Izvor: N1 televizija, 30.Apr.2018, 22:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Patrijarh Irinej posetio Prizren
Patrijarh srpski Irinej danas je sa mitropolitima i episkopima Srpske pravoslavne crkve posetio Prizren.
Kako je objavljeno na sajtu SPC, patrijarh Irinej i arhijereji posetili su prizrensku Bogosloviju.
"Kao što je teško poznati Bogosloviju sadašnjeg izgleda u odnosu na ono kako je nekad izgledala, još teže je poznati Prizren sadašnji u odnosu na vreme kada sam ja bio đak i nastavnik. Koliko smo radosni, toliko smo i tužni", kazao je patrijarh.
Partijarh >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << i arhijereji prošetali su centralnim ulicama Prizrena do sabornog Hrama Svetog Georgija.
Danas je u Pećkoj patrijaršiji počeo radni deo redovnog prolećnog zasedanja Svetog arhijerejskog sabora SPC, koji će biti nastavljen sutra u Patrijaršiskom dvoru u Beogradu.
Sabor SPC izrazio je izuzetnu zabrinutost sveštenstva, monaštva i vernog naroda povodom sve češćih zvaničnih i nezvaničnih izjava u vezi sa konačnim statusom Kosova i Metohije.
Sabor je saopštio da će se na ovogodišnjem zasedanju temeljno baviti temom Kosova i Metohije.












