Papa dolazi u posetu Kolumbiji

Izvor: B92, 30.Sep.2016, 00:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Papa dolazi u posetu Kolumbiji

Bogota -- Papa Franja posetiće Kolumbiju u prvom kvartalu 2017. saopštio je kolumbijski predsednik Huan Manuel Santos, javio je Rojters.

"Možemo da potvrdimo da će doći u prvom kvartalu", rekao je Santos na poslovnoj konferenciji u Bogoti dodajući da će papa doći u Kolumbiju na četiri dana, to je neverovatna čast.

Santos je to objavio nekoliko dana nakon potpisivanja mirovnog sporazuma s marksističkim pobunjenicima iz redova Revolucionarnih oružanih snaga >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Kolumbije (FARC) , to je papa aktivno podržavao.

To će biti treća poseta nekog pape Kolumbiji. Santos i lider FARC-a potpisali su u ponedeljak mirovni sporazum kojim je okončan 52-godišnji rat u zemlji.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.