Izvor: Radio Slobodna Evropa, 17.Apr.2015, 16:48 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Papa Franjo planira da u septembru posjeti Kubu
Poglavar Rimokatoličke crkve papa Franjo planira da u septembru, tokom turneje po SAD, posjeti Kubu, saopštio je danas portparol Vatikana Federiko Lombardi.
"Papa je razmotrio ideju da na putu za SAD, gdje će boraviti između 22. i 27. septembra, takođe posjeti i Kubu", naveo je Lombardi.
On je dodao da se za sada samo razmatra ova mogućnost.
Ukoliko bude potvrđena odluka o posjeti Kubi, ovo će biti treća posjeta pape ovoj državi.
Prethodno je >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Slobodna Evropa << papa Benedikt Šesnaesti posjetio Havanu 2012. godine, a papa Jovan Pavle Drugi 1998. godine.
Papa Franjo imao je značajnu ulogu u obnavljanju diplomatskih odnosa Kube i SAD u decembru prošle godine.
Tokom svog boravka u Americi, 78-godišnji papa će održati govor u UN, a sastaće se i sa američkim predsjednikom Barackom Obamom u Bijeloj kući.
Papa Franjo će se obratiti i američkom Kongresu, što do sada nije imao priliku da uradi niti jedan papa.
Nastavak na Radio Slobodna Evropa...








