Pao most na Borneu

Izvor: RTS, 27.Nov.2011, 13:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pao most na Borneu

Najmanje četiri osobe poginule, a za sada nepoznat broj ljudi je nestao kada se urušio veoma prometan most na Borneu u centralnoj Indoneziji, odnevši sa sobom u reku brojne automobile, motocikle, autobus...

U centralnoj Indoneziji, najmanje četiri osobe su poginule, kada se urušio veoma prometan most, odnevši sa sobom u reku više automobila i motocikala, kao i jedan autobus. Spasioci i danas tragaju za preživelima.

Iz reke Mahakam na ostrvu Borneo izvađena >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << su četiri tela utopljenika među kojima je bila i jedna beba, a kako je saopštila policija, 19 povređenih je prebačeno u bolnicu.

Portparol službe za saniranje katastrofa Sutopo Purvo Nugroho rekao je da se dugački betonski most na Borneu srušio juče dok su u toku bili radovi na njemu.

Radnici su zavrtali šrafove i zatezali zavrtnje kada je potporni čelični kabl pukao, pa se most srušio, iako je bio sagrađen pre manje od 10 godina.

Među nestalima je i šestoro radnika na mostu.

Most dugačak 700 metara napravljen je da podseća na Goledn gejt u San Francisku i povezivao je gradove Tengarong i Samarinda u provinciji Istočni Kalimantan.

Prema rečima jednog očevica, u reku je sleteo najmanje jedan autobus i na desetine motocikala, a nekoliko automobila je potpuno smrskano.

Predsednik države Susilo naredio je istragu.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.