Pao broj nezaposlenih u Španiji

Izvor: Blic, 03.Jan.2013, 12:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pao broj nezaposlenih u Španiji

Madrid - Broj nezaposlenih Španaca je u decembru pao na mesečnom nivou, ali je na godišnjem nivou značajno porastao kao posledica oštre recesije, pokazali su danas zvanični podaci.

U saopštenju španskog Ministarstva rada se navodi da je broj ljudi registrovanih kao nezaposleni pao u decembru za 59.094 ili 1,2 odsto na 4,85 miliona, prenela je agencija AFP.

Sa druge strane, broj nezaposlenih u toj četvrtoj privredi po veličini u sklopu evrozone je porastao u >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << odnosu na decembar 2011. za čak 426.364 ili 9,64 odsto.

Sezonski prilagođeni podaci pokazuju da je prošlog meseca broj nezaposlenih Španaca smanjen za 41.023 u odnosu na novembar, na 4,853 miliona, navelo je Ministarstvo.

Španija beleži pad bruto domaćeg proizvoda već 15 meseci zaredom, a vlada u Madridu očekuje da će se recesija nastaviti i tokom 2013. godine, a da će zatim popustiti 2014.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.