Izvor: RTS, 20.Maj.2012, 17:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pao avion kod Banjaluke
Pet osoba poginulo prilikom pada sportskog aviona u Zalužanima kod Banjaluke, na stazi za automobilske trke. Uzrok pada još nije poznat.
U avionskoj nesreći kod Banjaluke pet osoba poginulo je prilikom pada sportskog aviona u Zalužanima, na stazi za automobilske trke, izjavila je portparolka MUP-a Republike Srpske Mirna Šoja.
Nemanja Goronja, jedan od najpoznatijih padobranaca u BiH, pilot aviona Alen Crnalić i padobranci početnici Srđan K, Nikola K. i Stefan >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << K poginuli su prilikom pada aviona.
Šoja je navela da se avion srušio u 14.10 časova. Očevici tvrde da se avion srušio odmah posle poletanja i da se nakon pada zapalio.
Roditelji, rodbina i momci koji inače nedeljom voze trke motora posmatrali su ovaj strašni prizor, navode Nezavisne novine.
Dežurna tužiteljka banjalučkog Okružnog tužilaštva Hana Vranješević rekla je da uzroci pada aviona još nisu poznati i da će biti utvrđeni tek nakon veštačenja. Policija obavlja uviđaj.
"Trenutno se vrši uviđaj i zasad nemamo tačan uzrok nesreće", rekla je Vranješević.
Posle direktora policije RS Gojka Vasića, na mesto tragedije stigao je i ministar unutrašnjih poslova RS Stanislav Čađo, koji je rekao da se poslednja ovakva nesreća dogodila 1974. godine.
"Ovakva tragedija se ne pamti. Zato je veoma bitno utvrditi uzroke, zbog čega se i kako sve desilo da se više nikada i nigde ne ponovi", poručio je Čađo.
Goronja je bio rekorder u BiH po broju skokova u jednom danu. Rekord je postavio sa čak 60 skokova, za šta je odlikovan i ordenom koji mu je uručio tadašnji predsednik RS Rajko Kuzmanović.











