Palma vodi 100 poljoprivrednika u posetu Veroni

Izvor: Kurir, 11.Maj.2013, 08:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Palma vodi 100 poljoprivrednika u posetu Veroni

Očekuje se potpisivanje ugovora sa firmom „Monte Veroneze“

JAGODINA - Poljoprivrednici iz Srbije koji imaju sedam i više krava putuju u Italiju.

Gradonačelnik Jagodine Dragan Marković Palma najavio je da će proizvođači mleka boraviti u Veroni od 14. do 16. maja u organizaciji Skupštine grada Jagodine i „BK grupe“. On je istakao da je svrha odlaska obilazak više fabrika, među kojima i onih kompanije „Monte Veroneze“, s >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << kojom će se, kako očekuje, napraviti dogovor o izgradnji fabrike.

- Imaćemo i prijem kod gradonačelnika Verone, tamo će nas dočekati i predstavnici naše ambasade - rekao je Marković i istakao da će poljoprivrednici tamo posetiti i zelenu pijacu:

- Videće na toj pijaci da su poljoprivredni proizvodi skuplji pet do šest puta nego kod nas, a samo zato što su lepo upakovani.

Direktor „BK grupe“ Ljubica Vukotić istakla je da je „sigurna da će ova poseta uroditi plodom“.

(B. B.)

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.