Palestinci:Keri da ostane u procesu

Izvor: B92, 02.Apr.2014, 17:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Palestinci:Keri da ostane u procesu

Ramala -- Palestinci žele da državni sekretar SAD Džon Keri nastavi svoju mirovnu inicijativu, kaže jedan od lidera Palestinske oslobodilačke organizacije Jaser Abed Rabo

"Nadamo se da će Keri nastaviti napore narednih dana", rekao je Abed Rabo dan nakon što je palestinski lider Mahmud Abas objavio odluku da se zatraži pristupanje Palestinaca u 15 agencija UN uključujući i Ženevsku konvenciju o zaštiti civila.

Abed Rabo je istakao da je odluka palestinskih vlasti >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << "odgovor na izraelsko flagrantno kršenje sporazuma" o oslobađanju poslednje grupe palestinskih zatvorenika što je bilo predviđeno 29. marta.

"Izraelska vlada nije oslobodila zatvorenike za šta nije imala ni najmanji razlog niti izgovor", rekao je on.

Palestinci su, prema sporazumu, obustavili pregovore o ulasku u međunarodne organizacije u zamenu za oslobađanje u četiri faze palestinskih zatvorenika koji su pritvoreni pre sporazuma iz Osla 1993. godine.

"Palestinska uprava poštuje svoje obaveze i želi nastavak političkog procesa. Ali, mi želimo istinski politički proces bez niskih udaraca", rekao je Abed Rabo.

Keri je juče otkazao novu posetu Bliskom istoku. On je prethodno pozvao Palestince i Izraelce da "pokažu uzdržanost" posle nekoliko spornih poteza palestinskih vlasti i izraelske vlade.

Pre toga izraelska vlada je ponovo pozvala na davanje ponuda za izgradnju više od 700 stanova u istočnom Jerusalimu.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.