Izvor: Kurir, 06.Avg.2012, 01:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pala dva aviona u Nemačkoj!
KOBURG - Crni vikend.
U gradiću Koburgu u Nemačkoj za dva dana u dve avionske nesreće poginulo je pet osoba.
Prvo je u subotu uveče jedan 17-godišnjak, pilotirajući motornom jedrilicom, izgubio kontrolu i udario u kuću. Letelica se srušila pored zida jednospratnice, a pilot je poginuo.
U nedelju ujutru u istom gradu avion sa elisnim motorom udario je u stambenu zgradu i ubio četvoro stanara! Prema izjavama očevidaca, obe letelice su prethodno letele vrlo nisko iznad grada, što ne isključuje mogućnost da su piloti pokušavali da izvode egzibicije previše nisko u vazduhu, a potom izgubili kontrolu.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.














