Izvor: B92, 10.Mar.2015, 17:47 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pakistan vratio smrtnu kaznu
Pakistan je potpuno ukinuo moratorijum na izvršenje smrtne kazne, nakon što je ponovo počeo da ih izvršava samo zbog osoba osuđenih za terorizam.
Ministarstvo unutrašnjih poslova dalo je uputstvo vladama provincija da nastave sa vešanjem onih zatvorenika koji su iscrpli sva pravna sredstva žalbe, rekao je neimenovani zvaničnik za AFP, što je potvrdio još jedan vladin funkcioner.
Pakistan je izvršio 24 smrtne kazne vešanjem otkako je nastavio sa pogubljenjima >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << lane u decembru, posle napada talibana na jednu školu u kojem je ubijeno više od 150 ljudi, od kojih su većina bili deca.
Delimično ukidanje moratorijum na smrtnu kaznu odnosilo se samo na osobe osuđenje za terorizam, a lokalni funkcioneri kažu da se to sada odnosi i na smrtnu kaznu uopšte.

















