Pajtić: Vlast u Srbiji ne toleriše kritiku

Izvor: NoviMagazin.rs, 11.Maj.2015, 15:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pajtić: Vlast u Srbiji ne toleriše kritiku

Predsednik Demokratske stranke (DS) Bojan Pajtić, koji učestvuje na konferenciji o Zapadnom Balkanu u Sofiji, rekao je da vlast u Srbiji ne toleriše kritiku bez obzira da li dolazi od novinara, opozicije ili nezavisnih institucija.

"U poslednje tri godine ukinute su uticajne političke emisije, otpušteni novinari, prebijani i zatvarani politički protivnici SNS-a i zbog toga je u Srbiji situacija sa ljudskim pravima drastično pogoršana", rekao je Pajtić na konferenciji, u >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << organizaciji Partije evropskih socijalista.

Predsednik demokrata na skupu je, kako je saopštila Informativna služba DS, kritikovao pojedine predstavnike EU koji pohvaljuju, kako je rekao, samo njima vidljive reforme Aleksandra Vučića na račun podrške implementacije Briselskog sporazuma zbog čega neki u uniji, smatra Pajtić, prećutkuju pravo stanje stvari u Srbiji.

"Evropska unija može da učini mnogo više od onoga šta danas vidimo kao reakciju na medijski mrak a to su dva-tri pasusa u godišnjem Izveštaju o napretku. Potrebna je jasna i mnogo brža akcija kako bi se sprečila dalja radikalizacija fizičkog nasilja i govora mržnje u političkom životu", rekao je Pajtić.

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.