Izvor: RTS, 10.Jul.2013, 23:59 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pajtić: Ulaganja u poljoprivredu
Vojvođanska Vlada je, tokom godine, za 10 procenata smanjila svoju administraciju, i sredstva u iznosu od 370 miliona uložila u poljoprivredu, kaže pokrajinski premijer Bojan Pajtić.
Pokrajinski premijer Bojan Pajtić rekao je da je Vlada Vojvodine, tokom godine, za 10 procenata smanjila svoju administraciju, i sredstva u iznosu od 370 miliona uložila u poljoprivredu. kaže .
"Mi smo ova sredstva koja smo izdvojili rebalansom investirali u protivgradne sisteme, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << sisteme za navodnjavanje, sisteme za izgradnju plastenika, staklenika i u stručnu pomoć ratarima, tako da imamo oko 1.000 tačaka monitorimnga kvaliteta poljoprivrednih proizvoda i na osnovu toga možemo da kažemo da je pšenica dobrog kvaliteta da je rod iznad prosečnog, prinos na nivou godine", rekao je Pajtić u Krčedinu.
Prema njegovim rečima, neke procene stručnjaka su da će prinos biti iznad šest tona po hektaru što je dobro i što obećava, ali i država mora da, kako kaže, povede računa.
"Izražavam žaljenje što je Republika umanjila agrarni budžet kroz rebalans umesto da ga poveća", ističe Pajtić.











