Izvor: NoviMagazin.rs, 13.Apr.2015, 20:26 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pajtić: Nikad u koaliciju s Vučićem
Ko god nas i kako god gledao, koalicija sa Vučićem ne dolazi u obzir, kaže za Danas Bojan Pajtić, predsednik DS.
Pajtić je ovako prokomentarisao izjavu lidera SPS Ivice Dačića da bi se i Pajtić nudio da bude u koaliciji sa SNS samo da ga Aleksandar Vučić, predsednik naprednjaka, lepo pogleda.
"Dačić tom izjavom govori o sebi. DS može biti samo vodeća stranka u vlasti ili u opoziciji. Ko god nas i kako god gledao, koalicija sa Vučićem ne dolazi u obzir, >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << jer je Srbija za vreme njegove trogodišnje vladavine ekonomski osiromašena, svi danas lošije žive nego pre tri godine. Vlast je bahata i neodgovorna, sloboda medija gotovo ugušena, kaže Pajtić.
Prema njegovim rečima, SNS je DS u Pokrajini i javno nudio koaliciju u koncentracionoj vladi, pa je odmah odbijen.
"Vučić treba da bude smenjen zato što loše radi svoj posao, a ne podržan i lepo gledan. Nismo svi Dačić na Dačićevu žalost", navodi predsednik DS.
Na Dačićevu opasku da se nije bunio kada je svojevremeno bilo reči o velikoj koaliciji DS i SNS, Pajtić odgovara da Dačić govori o periodu kada je Tadić bio predsednik DS i da je to davno prošlo vreme.
U intervjuu Danasu Dačić je na pitanje da li je i njemu Pajtić omiljeni opozicionar kao i Vučiću, odgovorio da mu je Boris Tadić, lider SDS, omiljeni opozicionar, jer je s njim bio u koaliciji.












